Nariman Sadri

بیوگرافی

دکتر نریمان صدری​

نریمان متولد خرداد ماه ۱۳۵۵ است. دوران تحصیل خود را در مدارس هدف و البرز سپری کرد و در حین تحصیل اصول تجارت خرده فروشی را نزد عموی خود فرا گرفت به عنوان دانش آموزی کنجکاو فنون متفاوتی را همچون آهنگری، برقکاری، چاپ و ظهور عکس، نقشه کشی صنعتی و برنامه نویسی کامپیوتر آموخت ولی هیچکدام نتوانست ذهن مشتاقش برای کشف جهان پیرامون خود را سیراب کند بنابراین قدم به دنیای رمزآلود پزشکی نهاد و در دانشگاه شهیدبهشتی به تحصیل مشغول شد.

در دوران تحصیل به سمت فعالیتهای صنفی گرایش پیدا کرد و نماینده صنفی دانشجویان شد و آغازی شد برای کشف خود و توانمندیهای مدیریتی و تحول خواهانه اش که تا به امروز با ورود به عرصه های رهبری در صنعت سلامت ادامه داشته است.

در صنعت دارو ابتدا بصورت پاره وقت به عنوان فروشنده دستگاههای اندازه گیری قند خون شرکت رش شروع به کار کرد و تا سال ۱۳۸۷ در شرکتهای نوارتیس و ایلای لیلی در سمتهای مختلف کارشناس و مدیریت میانی مشغول بود. به دنبال توقف فعالیت شرکت ایلای لیلی در ایران توسط مدیر ارشد مدیکال سانوفی به کار دعوت شد که این فصل مهم کاری و آموختن در یک شرکت چند ملیتی فرصتی را برای نریمان بوجود آورد که با قبول مسئولیتهای متفاوت در سطح ارشد سازمانی بتواند اصول رهبری حرفه ای در صنعت سلامت را بیاموزد.

وی از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۸ به مدت شش سال مدیرعامل سانوفی ایران بود و توانست در این مدت مجموعه واحدهای مختلف و پراکنده سانوفی را زیر یک سقف و دفتر علمی تجمیع کند و با تیم حرفه ای و مجرب سانوفی توانستند بهره برداری از برنامه های استراتژیکی همچون تولید تحت لیسانس در شرکت عبیدی و شرکت سبحان اونکولوژی و گسترش فعالیتهای واحد دیابت و دهها طرح مشترک علمی و تحقیقاتی با دانشگاهها و مراکز تحقیقی کشور را به ثمر برسانند. همچنین پس از تصویب برجام به همت ایشان تفاهمنامه فعالیتهای پژوهشی، آموزشی و صنعتی شرکت سانوفی و سازمان غذا و داروی ایران در سفر رییس جمهور به پاریس به امضا رسید که ثمره آن یکی از بزرگترین طرحهای تحقیقاتی بر روی بیماری دیابت درایران است.

در سال ۱۳۹۴ دکتر نریمان صدری به پاس فعالیتهای تحول گرایانه در صنعت سلامت از طرف مجمع جهانی اقتصاد به عنوان یکی از رهبران جوان جهانی انتخاب شد، افتخاری که پیش از وی تنها به شش ایرانی دیگر اعطا شده بود.

در سال ۱۳۹۸ نریمان تصمیم گرفت آموخته های خود از یک شرکت چندملیتی را در فضای کارآفرینی و با همکاری با شرکتهای ایرانی استفاده کند و همزمان با شروع فعالیت در صنعت رو به رشد پلاسما به عنوان مدیرعامل شرکت درمان آرا پیشگام این صنعت، فعالیت نوآورانه خود را در صندوق سلامت تهران، انجمن شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت و کمیته تجاری سازی آن وچند شرکت استارت آپی در حوزه سلامت دیجیتال و تولید مواد اولیه دارویی پی گرفته است.

بیوگرافی